Diagnostyka silnika Bydgoszcz

Coraz nowsze technologie stosowane w samochodach wymuszają na kierowcach regularne poddawanie pojazdów diagnostyce komputerowej. Metoda ta pozwala nie tylko na szybkie, ale także precyzyjne wykrycie problemu w obrębie silnika i znajdujących się wokół niego podzespołów. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy i zarazem zapobiec poważniejszym usterkom, proponujemy wykonanie tego typu badania w naszym bydgoskim warsztacie.

Kompleksowa diagnostyka komputerowa silnika samochodowego

Diagnostyka komputerowa silnika to jedna z naszych specjalności. Stosujemy nowoczesny sprzęt z najnowszym oprogramowaniem pozwalającym na przeprowadzenie szczegółowych pomiarów. Podczas wizyty w warsztacie sprawdzimy, co może być przyczyną usterki, a także jakie kroki należy podjąć, aby samochód poruszał się sprawnie i bezpiecznie. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.


Ile kosztuje diagnostyka silnika u mechanika?

Wpływ na koszt opisywanej usługi ma kilka czynników. Istotny jest zakres działań w ramach diagnostyki komputerowej. Może ona obejmować jedynie sprawdzenie błędów przekazywanych przez sterownik pojazdu, ale też ich skasowanie, przekazanie właścicielowi pojazdu w formie raportu, a także dokładne wytłumaczenie. Po szczegółową wycenę zapraszamy do kontaktu.

Jak odbywa się diagnostyka silnika samochodowego?

Dysponujemy nowoczesnymi narzędziami do diagnostyki samochodów. Komputer z interfejsem do obsługi konkretnej marki podłączamy do odpowiedniego sterownika w pojeździe. Pozwala to na odczytanie błędów i innych informacji m.in. na temat charakterystyki pracy silnika. Kontrolę przeprowadzamy szybko i bez konieczności demontowania elementów jednostki napędowej.

Jak długo trwa diagnostyka auta?

Czas realizacji usługi uzależniony jest m.in. od liczby odczytanych komunikatów. Im więcej błędów, tym dłużej nasi specjaliści będą pracować nad sporządzeniem raportu o stanie auta. Wykonujemy też dodatkowe prace związane np. z aktywowaniem ukrytych opcji wyposażenia – w takim wypadku proces może potrwać nawet kilka godzin. Najczęściej jednak zajmuje on nam kilkadziesiąt minut.