Mechanik samochodowy Bydgoszcz

Nie trzeba nikomu udowadniać, że sprawnie działający system hamulcowy leży u podstaw bezpiecznego korzystania z samochodu. Jednakże w praktyce często zdarza się nam zaniedbywać ten fundamentalny i nieodzowny element korzystania z pojazdu mechanicznego.

Naprawa i wymiana hamulców w samochodach osobowych

Cały system hamulców jest raczej prosty i składa się z kilku podstawowych elementów, jak zaciski, przewody, pompa, serw i pedał hamulcowy. Podstawowy układ zawsze wsparty jest pomocniczym, zwanym potocznie ręcznym. Wprowadzono też różnego rodzaju elementy wspomagające podciśnieniowo poprzez zwiększanie siły hamowania. Na dodatek nierzadko stosuje się dwa obwody, aby w razie awarii jednego, zadziałał drugi.

Serwis hamulców Bydgoszcz

Nierzadko awarie zdarzają się tutaj z powodu działania ręcznego hamulca. Szczęki mogą się zużyć, podobnie jak bębny i linki. Problemem jest też nieszczelność układu prowadząca do wycieku płynu hamulcowego, który jest niezbędny. Warto więc przeprowadzać regularne kontrole, szczególnie w przypadku hamulców przednich, zmieniać płyn hamulcowy. W innym wypadku możemy narazić się na realne niebezpieczeństwo, które zaczyna się od zwiększenia drogi hamowania, a kończy na utracie kontroli nad pędzącym samochodem.

[nggallery id=2]