Poradnik LPG

SCHEMAT INSTALACJI GAZOWEJ W SAMOCHODZIE OSOBOWYM
1. Zbiornik
2. Sterownik
3. Wtryskiwacze gazowe
4. Elektrozawór
5. Przełącznik B/G ze wskaźnikiem
6. Czujnik ciśnienia PS 02
7. Filtr gazu /faza lotna/
8. Reduktor

> STEROWNIKI WTRYSKU GAZU STAG
Bardzo zaawansowana technologicznie konstrukcja elektroniczna, która daje możliwość współpracy z najbardziej wymagającymi sterowniami benzyny, a ponadto steruje wtryskiem gazu na podstawie sekwencyjnego lub niesekwencyjnego wtrysku benzyny

Najważniejsze zalety oferowanych sterowników: – płynna i bezpieczna jazda, – możliwość montażu w samochodach z silnikami o liczbie cylindrów od 1 do 8, w tym turbo i Hemi, – spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 5, – łatwy montaż i obsługa systemu kalibracyjnego, – mapa graficzna 3D, – osiągi pojazdów wyposażonych w elektronikę STAG są niemal identyczne jak na benzynie.

> LISTWA WTRYSKOWA
Urządzenie przeznaczone do precyzyjnego dawkowania gazu LPG/CNG w fazie lotnej co cylindrów silnika.

Stosowane przez AC S.A listwy wtryskowe:
– AC W01,
– AC W01 BFC,
– Valtek,
– Valtek typ 34,
– Rail Apache,
– Magic Jet,
– OMVL Reg Fast.

> REDUKTOR AC
Przeznaczony jest do samochodowej instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej. Stosowany jest z silnikami o mocy do 150KM.
reduktor

Zalety reduktora:

– nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne,
– małe gabaryty,
– łatwy montaż,
– obrotowe króćce przyłączeniowe,
– stabilne parametry pracy,
– płynna regulacja ciśnienia roboczego.

AUTOGAZ… CZY MI TO W OGÓLE POTRZEBNE?
Proponowana przez nas oferta, wspierana dzięki częściom takich firm jak STAG, Auto-Gaz Centrum czy Stako powoduje, że możemy zamontować instalację gazową LPG w bardzo wielu markach samochodów. Powszechnie uważa się, że tego typu modyfikacje wprowadza się w starszych modelach w ramach oszczędności. Warto złamać ten mit gdyż nowoczesne i innowacyjne systemy LPG proponowanych przez nas to rozwiązanie wybierane także przez właścicieli wielu nowszej klasy aut. Zastosowanie nowatorskich komponentów, odpowiednio dobrany system, a także profesjonalny montaż sprawią, że utrzymanie najważniejszych parametrów pracy silnika będą identyczne jak przy zasilaniu benzyną. Instalacja gazowa to przede oszczędności i brak negatywnego wpływu na silnik.
JAKI STEROWNIK WYBRAĆ?